Co po rekolekcjach?

Wszystkie małżeństwa, które przeżyły weekend podstawowy Spotkań małżeńskich i pragną pogłębić doświadczenie dialogu, zapraszamy serdecznie na spotkania porekolekcyjne zwane też poweekendowymi. Prowadzimy je w dwóch formach: spotkania małych grup i spotkania poweekendowe „duże”.

Spotkania poweekendowe małych grup

Uczestnictwo w weekendzie Spotkania Małżeńskie nie zawsze daje od razu spodziewany efekt. Często bywa intensywnym, dobrym doświadczeniem, które rozpoczyna proces zmian. Wiele małżeństw chce kontynuować doświadczenie rekolekcji w sposób systematyczny w czasie comiesięcznych spotkań w małych grupach porekolekcyjnych.

Małe grupy spotykają się raz w miesiącu. Są to spotkania małżeństw, które chcą kontunuować doświadczenie dialogu i być we wspólnocie z innymi małżeństwami. Małżonkowie prowadzą swój dialog, a także poznają inne małżeństwa i zawiązują wspólnotę. Wspierają się wzajemnie i uczą się od siebie, jak żyć w bliskości i jedności małżeńskiej.


Dowiedz się więcej

Spotkania poweekendowe „duże”

Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach, organizujemy kilka razy w roku spotkania poweekendowe „duże”. W tych spotkaniach uczestniczy kilka-kilkanaście par małżeńskich oraz kapłan. Odbywają się one w niedziele. Rozpoczynamy Mszą świętą. Można przyjechać z dziećmi. Na miejscu jest opiekunka do dzieci. Podczas tych spotkań jest okazja do dialogu małżeńskiego oraz do rozmowy o swoich doświadczeniach z innymi małżeństwami. Po spotkaniu zawsze zapraszamy na swobodne rozmowy przy cieście, kawie i herbacie.

Rekolekcje pogłębiające

Małżeństwa, które uczestniczyły w rekolekcjach podstawowych, mogą kontynuować doświadczenie dialogu w czasie tzw. rekolekcji pogłębiających. Pogłębiają one wiedzę i pomagają nabrać umiejętności w dialogu małżeńskim oraz dialogu z Panem Bogiem. Świadectwa uczestników mówią, jak bardzo wiedza ta pomogła im w kontynuowaniu dialogu małżeńskiego oraz w poprawie komunikacji między małżonkami. W czasie rekolekcji pogłębiających poznajemy coraz bardziej dialog jako drogę duchowości. Na rekolekcje pogłębiające zapraszamy szczególnie te małżeństwa, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniach małych grup formacyjnych.


Terminy

Turnusy wakacyjne

Turnusy Spotkań Małżeńskich przeznaczone są dla całych rodzin i mają charakter wypoczynkowo-rekolekcyjny. Warunkiem wyjazdu jest wcześniejsze wzięcie udziału w rekolekcjach podstawowych dla małżeństw. Co drugi dzień odbywają się spotkania z dialogiem małżeńskim, które prowadzą małżeństwa – animatorzy Spotkan Małżeńskich razem z kapłanem. Podczas turnusów jest codzienna możliwość uczestniczenia we Mszy św.