Dla zakochanych

 

Terminy i zgłoszenia

Najbliższe Wieczory dla Zakochanych odbędą się w okresie styczeń-marzec 2024 r. 

Szczegółowy termin spotkań oraz ich miejsce zostaną ustalone w późniejszym okresie.

Już teraz zachęcamy do zapisywania się, ponieważ lista uczestników bardzo szybko się wypełnia.

Zapisy:
Viola i Marek Barszczewscy
tel.: 506 824 822
e-mail: barszczewscy@spotkaniamalzenskie.pl

Co to są Wieczory dla Zakochanych i Rekolekcje dla Narzeczonych?

Wieczory dla Zakochanych oraz Rekolekcje dla Narzeczonych to programy przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

W obu programach podstawową metodą jest praca własna narzeczonych. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw oraz kapłanów – animatorów Spotkań Małżeńskich. Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania własnych cech osobowości i oczekiwań, a także ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu. Uczą się również, jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają, czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Praca ma charakter warsztatowy.

Wieczory oraz rekolekcje przeznaczone są zarówno dla narzeczonych, jak i par „chodzących” ze sobą, ale poważnie myślących o małżeństwie. Można w nich uczestniczyć tylko parami.

Wieczory dla Zakochanych

Wieczory dla Zakochanych to dziewięć spotkań, trwających ok. trzech godzin każde. Spotkania odbywają się jeden lub dwa razy w tygodniu, przy parafii lub w ośrodkach duszpasterskich. Wieczory dla Zakochanych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich.

Rekolekcje dla Narzeczonych

Obecnie w Ośrodku Poznańskim nie organizujemy Rekolekcji dla Narzeczonych.
Terminy rekolekcji w innych ośrodkach w Polsce można znaleźć na ogólnopolskiej stronie Spotkań Małżeńskich.

Rekolekcje dla Narzeczonych prowadzone są formie wyjazdowej, w domach rekolekcyjnych. Rozpoczynają się w piątek o godz. 17:30, a kończą w niedzielę ok. godz. 18:00.
Rekolekcje dla Narzeczonych spełniają wymagania w zakresie katechez przedmałżeńskich. Przygotowanie w zakresie naturalnych metod rozpoznawania okresów płodności, podobnie jak na wszystkich innych kursach przedmałżeńskich, musi być uzupełnione w parafii lub na specjalnych kursach.
Absolwenci Wieczorów dla Zakochanych i Rekolekcji dla Narzeczonych otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.